Képzelj el egy helyet, ahol a férfiak úgy edzenek, mintha valóban a túlélés lenne a tét. Ahol a gyakorlatok célja nem a felpumpált izmok vagy az ócska trófeák megszerzése, hanem az irtózatos, állati erő, a nyers, funkcionális izomzat és a puszta, embertelen keménység. Ezen a helyen nem lehet új edzőfelszereléshez vagy csillogó kütyükhöz jutni, amelyek elvonnák a figyelmet a saját testsúllyal való edzés brutális szigoráról - a valaha ismert legősibb és leghatékonyabb edzésről. Nincs salátabár, légkondi vagy más luxus, csak az izzadság, a kínlódás és a küzdés. Egyedül vagy, nincs közönség és elismerés, csak az izmaid és az elméd ereje. Képzeld el, mi mindent tudnál tanulni egy ilyen környezetben a testedzésről, és arról, hogy te magad milyen vagy.
Ez a hely nem csupán a képzelet szüleménye, hanem valóban létezik. Úgy hívják, hogy szövetségi büntetés-végrehajtási intézet - azaz börtön.
Hogy miként használják a rabok a saját testsúlyukat a lehető legnagyobb erő és izomtömeg felépítéséhez, azt már Paul Wade felfedte a Fegyencedzés első kötetében. "Látványos eredmény kevés eszközzel" - ez volt a Mesterhatos gyakorlatainak alapgondolata. A szerző a Fegyencedzés 2.-ben sem tér el ettől a vezérelvtől, ám továbblép, és a folytatásban a magasabb szintű erőgyakorlatokat sorakoztatja fel. A rendszer haladó szintű gyakorlatainak nem az a céljuk, hogy a Mesterhatos helyébe lépjenek, sokkal inkább abból nőnek ki. A valódi, egész testre kiterjedő fejlődés ugyanis csak a Fegyencedzés-ből megtanult - egész testet megdolgoztató - alapgyakorlatok következetes, fegyelmezett és progresszív ismétlésével érhető el.
Csakhogy az edzésmódszereken kívül számos más tényezőtől függ, hogy valakiből rendkívüli sportoló válik-e. Wade megközelítésének újszerűségét az adja, hogy nem felejtkezik a test középpontjától távolabb eső, a testépítők által többnyire elhanyagolt, kisebb izmokról sem (mint az alkar, a nyak, a vádli és a ferde hasizmok), sőt hangsúlyozza ezek jelentőségét a nagy izomcsoportok erősítésében. Kitér arra is, hogy a Hármasbefutó gyakorlásával, az ízületeink nyújtásával és erősítésével miként növelhetjük a testünk funkcionális mobilitását, megelőzve a sérüléseket, illetve megszüntetve a régi fájdalmainkat.
Emellett kitér:
-a börtönbeli étrendre,
-a napirend jelentőségére
-a minőségi alvás és pihenés fontosságára,
-a mentális kontrollra
-a tiszta élet előnyeire a sportolóknál
-a gyógyulási képességekre.
Ebben a könyvben bárki egy életre elegendő hasznos edzésprogramot és tanácsot találhat!
"Paul Wade könyve, a Fegyencedzés 2. briliáns ötleteket ad a test oldalsó izmainak felerősítéséhez. Kőkemény!" (Pavel Tsatsouline)