A Süddeutsche Zeitung oknyomozó újságírója, Bastian Obermayer egy este névtelen e-mailt kap: Helló. Érdeklik adatok? Szívesen megosztom. Hamarosan olyan mennyiségű információ zúdul rá, amire ő és kollégája, Frederik Obermaier álmában se gondolt volna. A panamai Mossack Fonseca ügyvédi iroda által kezelt több százezer postafiókcég adatairól van szó, melyek bepillantást engednek egy eddig láthatatlan, párhuzamos világba, ahol milliárdokat csempésznek és rejtegetnek: óriáskonszernek, európai miniszterelnökök, a világ számos diktátora, sejkek, királyok, drogbárók, titkos ügynökök, FIFA-hivatalnokok, szupergazdagok és hírességek lopott vagyonát, feketepénzeit.
Nyolcvan ország 400 újságírója dolgozik az anyaggal a legnagyobb titoktartás közepette, hogy aztán 2016 tavaszán megjelenhessen a Panama-iratok, mely fényt derít arra, hogyan rejt el hihetetlen vagyonokat egy szűk elit, amely úgy gondolja, senkinek nem tartozik felelősséggel. A Panama-iratok minden idők legnagyobb kiszivárogtatásának története.
A következő életemben Süddeutsche Zeitung szeretnék lenni.
Nagy József újságíró
A Panama-iratokon dolgozó csapat tagjaként sokat tudtam a színfalak mögötti munkáról, de ez a könyv még számomra is új és meghökkentő részletekkel szolgált.
Pethő András, a Direkt36 tényfeltáró központ szerkesztője
Bastian Obermayer (1977) és Frederik Obermaier (1984) a müncheni Süddeutsche Zeitung oknyomozó rovatának újságírói. Tagjai az Oknyomozó Újságírók Nemzetközi Konzorciumának (ICIJ), és számos nívós díj a CNN újságírói díja, Helmut Schmidt-díj, Theodor Wolff-díj kitüntetettjei.