Nagy öröm számunkra, hogy megjelenhetett a Napfényes Gyógyközpont hatodik kiadványa. Napfényes egészségkalauz című sorozatunk célja, hogy átfogó képet nyújtsunk egy-egy népbetegségről, illetve új nézőpontokat tárjunk az érintettek és az érdeklődők elé. Szakembereink a jelenleg ismert alternatív gyógymódok széles választékát kínálják a hozzánk látogatóknak. Gyógyközpontunk egyik különlegessége az a szakmai munka, amelynek keretében a különböző szakterületek tapasztalatait egyesítjük.
A mozgásszervi betegségek napjainkban népbetegségnek számítanak, ráadásul a köztudatban az él, hogy ahogy idősödünk, elkerülhetetlen a kopás, a fájdalom, a nehézkes mozgás, az ízületi gyulladás. Nem titkolt célunk, hogy rácáfoljunk erre a tévhitre és hangsúlyozzuk, hogy sokat tehetünk a mozgás rugalmasságának és szabadságának megőrzéséért! Számos mozgásszervi panasz tartozik ebbe a betegségcsoportba, kötetünk terjedelmi korlátai miatt azonban ezek közül csak a leggyakoribb betegségekkel foglalkozunk.
Tapasztalataink szerint a betegségek mélyebb üzenetet hordoznak önmagunkkal kapcsolatban. Ha helyes módon közelítünk hozzájuk, felismerhetjük a betegségek mélyebb okait, és ezáltal közelebb kerülhetünk önmagunkhoz is. Kiadványunkkal lehetőséget szeretnénk teremteni arra, hogy a betegségünkkel és a gyógyulással kapcsolatban kérdések fogalmazódjanak meg bennünk. A helyes kérdések helyes és gyógyító válaszokhoz, helyzetünk mélyebb megértéséhez vezetnek, a megértés pedig olyan konkrét, akár sorsformáló döntésekhez, amelyek megnyitják az utat a valódi gyógyulás felé.
Ízelítő a témákból:
A leggyakoribb mozgásszervi betegségek: lúdtalp, gerincferdülés, porckorongsérv, reumás megbetegedések, íngyulladás, csontritkulás.
A helyes étrend jelentősége a megelőzés és a gyógyulás szempontjából.
Milyen gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító módszereket kínál a természetgyógyászat?
Miért különösen ajánlott a böjtölés mozgásszervi panaszok esetén?
Milyen lelki okokat fedezhetünk fel a mozgásszervi betegségek hátterében?
Hogyan tudja elősegíteni az önismereti munka a fizikai kezelések hatékonyságát?