Mióta futballoz(hat)nak a nők? Sportok a technikai sportok? Kik, mikor, mit bojkottáltak? Mitől és mióta sport a sport? Miért sport a vadászat és az e-sport, és miért ne lenne az a tánc vagy a sakk? Vannak-e sporthungarikumok és hungarikumsportok? Milyen sportok voltak nőkhöz illők, és miért ellenezték sokan a női versenysportot? A szovjeteknek mindig le kellett feküdni? Három évtizedig tényleg nem lehetett leírni Puskás nevét? Melyik sportolónk nem talált soha legyőzőre az olimpiákon, mégsincs aranyérme? Kik lőhettek kapitális bakot? Mióta veszteséges az olimpia? Mióta vannak sportközvetítések, és kihatott-e ez a szabályokra?
A kötet - a sorozat többi darabjához híven - mintegy száz kérdésben járja körbe a magyar és nemzetközi sport számos kérdését, a hangsúlyt a sport és a politika - sokszor ellentmondásos - viszonyára irányítva.
A kötetet folyamatosan vagy véletlen sorrendben is olvashatjuk - ahogy a sportcsatornákat váltogatjuk, úgy kerülnek elő a lapokon a sporttörténet, a női sport és a nősportolók, a nagy sportszemélyiségek, az élsport és a tömegsport viszonya, a futball, a sportpolitika és a sport mint üzlet, a sport és korrupció összefonódásai, illetve a sportdiplomácia kérdései.
A kötet szerzői: Baráth Katalin, Bolgár Dániel, Gál Andrea, Feitl István, Kiss László, Kormány Ákos, Szegedi Péter, Szikora Katalin, Takács Róbert. Szerkesztő: Takács Róbert.