Miért választok olyan nehéz embereket? Miért veszünk össze? Miért nem hallja meg, amit mondok?
Játékos útikalauz önmagunkhoz, a másikhoz. Hogy jobban értsük egymás érzéseit, szükségleteit. Ez a könyv a kapcsolatainkról, a vakfoltjainkról, az ismerkedéskor szőnyeg alá söpört "red flag"-ekről szól.
Hófehérke, a négy törpe és egy kisegér segítségével betekinthetünk emberi kapcsolataink útvesztőjébe. Megérthetjük, hogy a másik nem azért viselkedik így, mert bántani akar bennünket, egyszerűen csak másképpen működik. Mások az eredeti családból hozott mintái, sorskönyvi üzenetei, ezek mentén kialakult sémái.
A szereplők bemutatják, hogy "kinek hol van a füle", kihez milyen nyelven lehetne kapcsolódni. Amikor a mostoha megjelenik, az olvasó maga is Hófehérkévé válva megtanulhatja felismerni a manipuláció típusait. A kérőknél pedig együtt kereshetjük a red flageket, azt is megtapasztalva, hogy mindnyájan vakfoltokkal rendelkezünk. A bennünk lappangó sebzett gyermek önismeret, önreflexió nélkül könnyedén szőnyeg alá söpri az árulkodó jeleket, és az ismeretlen ismerőst választva válhatunk a sémakémia áldozatává.
Hófehérke végül kiválasztja azt a királyfit, akivel útnak indul életének következő szakaszába "továbbtanulni". Ezt ugyanis nem lehet megspórolni, ha azt szeretnénk, hogy csak az "ásó, kapa, nagyharang" válasszon el egymástól.