A képregénysorozat második részének cselekménye 1836-ban kezdődik. A Beagle hajó ötéves világkörüli út után tér vissza Angliába. A fedélzetén utazott Charles Darwin is, aki az utazás során alaposan megvizsgált minden útjába kerülő növényt, élőlényt vagy kőzetet. Azt még ő sem sejthette, hogy megfigyelései alapjában megváltoztatják az emberek világnézetét.
Mikor dolgozta ki Charles Darwin valójában a fajok eredetéről szóló elméletét? Egyesek azt állítják, hogy szilárd alapjait ötéves világ körüli útja során fektette le. Mások azt gondolják, úgy tért vissza útjáról, hogy elméletét fel sem vázolta, és csak otthon, Downban az összegyűjtött minták kiterjedt kutatásai alapján dolgozta ki. A leg valószínűbb azonban, hogy az egész élete és a világ körüli utazása során összegyűjtött tapasztalatai tették lehetővé számára, hogy ne csak megkérdőjelezze az addig "megdönthetetlen" társadalmi elképzeléseket, hanem minden idők egyik legfontosabb tudományos forradalmát is előidézze...
A Charles Darwin életéről alkotott kép, amelyet ez a képregény elmesél, magának Darwinnak és a hozzá közel állóknak a feljegyzésein alapul, mégis e sorok írójának víziója marad. Az olvasó megismerhet néhány fontos tényt a Beagle hajóútjáról, amely során az ifjú Charles körbeutazta a világot, valamint e jelentős tudós életéről is, egészen A fajok eredetéről című korszakalkotó művének megjelenéséig. További információk a képregény végén található ajánlott irodalom részben lelhetők fel. Ne hagyjak ki a kiadvány első részét sem.