Miért érzünk gyakran bűntudatot, ha betegek vagyunk, és hogy lehet ezt feloldani?
Miként termelhetnek újabb aggodalmakat a divatos diéták és a boldogságtréningek?
Hogyan befolyásolja a testképünk az önértékelésünket?
Az információs társadalom hatására jó ideje velünk van az általános elbizonytalanodás, de a koronavírus-járvány, a klímaválság és a háború fenyegetése miatt különösen felerősödtek a szorongásaink és az egzisztenciális félelmeink. Aggódunk az egészségünk, a gyógyszerek és élelmiszerek kockázatai, valamint a nehezen kontrollálható stressz miatt. Mindez jelentős hatást gyakorol a viselkedésünkre, az egészségünket befolyásoló szokásaink és függőségeink kialakulására.
Csabai Márta, a hazai egészségpszichológia meghatározó személyisége nemzetközi kutatások, társadalmi-kulturális példák, továbbá médiatartalmak pszichológiai elemzése alapján feltárja, hogyan kezeljük az egészségünkkel és a testünkkel kapcsolatos félelmeinket. Megerősít minket abban, hogy nem vagyunk egyedül kérdéseinkkel, a társadalmi és pszichológiai összefüggések megértése és a bemutatott megoldások pedig közelebb visznek testi-lelki biztonságunk megtalálásához.
,,Rákdiagnózisom óta erőteljes viszonyban élek a testemmel és annak viszontagságos bel- és külalakjaival. Most pedig a kezemben tarthatom ezt a >>kézikönyvet